Ідея розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та української політичної нації є основоположною в системі національно-патріотичного виховання. Про це йдеться у Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (далі — Концепція).
У процесі виховання громадян-патріотів необхідно постійно звертатися до історичного минулого України, знайомити з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність, державницькими традиціями.
Разом з тим важливо забезпечити всебічний соціально-культурний розвиток національних і етнічних груп, які проживають на території нашої держави.
Як зазначено у Концепції, складовою частиною патріотичного виховання, а наразі – пріоритетною, є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у молодої особи готовності до захисту Вітчизни. Робота з військово-патріотичного виховання учнівської молоді має проводитися у навчальних закладах комплексно.
Концепцією передбачено шляхи реалізації патріотичного виховання дітей та молоді, серед яких:
- удосконалення нормативно-правової бази патріотичного виховання молоді;
- діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері національно-патріотичного виховання;
- співпраця органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадянським суспільством;
- інформаційне забезпечення національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
У 2015 році на першому етапі впровадження національно-патріотичного виховання дітей та молоді заплановано створення нормативно-правового підґрунтя, інформаційно-методичного забезпечення.
Також цього року буде створено Центр патріотичного виховання, який підпорядковуватиметься МОН України. З метою поширення інформації національно-патріотичної тематики буде функціонувати інформаційний ресурс.
|